Chebská bradla 2. 11. 2019

V pátek jsme se s družstvem Opiček (ve složení Kačka, Viki, Eliška, Jolanka a trenérka Mája) vydaly hned ze soustředění ve Strančicích na závod do Chebu. Holky se na závod těšily, protože jsme vyrazily už v pátek a byl to tak pro ně větší zážitek.

V pátek jsme dorazily na ubytování kolem 6 hodiny večer a hned jsme vyrazily na véču. No co jiného by holky mohly dostat k večeři než pizzu?! 🙂 po večeři se holky zabydlely v pokojíčkách a po dlouhé cestě a náročném soustředění holky usnuly během pár sekund.. nebo že by to bylo tou nedočkavostí na sobotní závod? 

V sobotu ráno jsme seběhly schody, kde jsme se setkaly v jídelně s dalšími pražskými oddíly. Pořádně jsme se nasnídaly a utíkaly do tělocvičny, kde na nás už netrpělivě čekal poslední článek naší výpravy – Olivka. Ta začínala hned v prvním sledu, závodila v kategorii nábor. Sestavy byly v této kategorii opravdu jednoduché, a tak šlo spíše o to, čí provedení bude nejhezčí. Olivka začínala na kladině, kde získala nejvyšší známku v celé kategorii! Předvedla i krásná bradla a díky těmto skoro bezchybným sestavám skončila na krásném 4. místě! 

V druhém sledu závodil zbytek včetně Kačky, která jako jediná narozená v roce 2012 závodila v kat. mladší žákyně. V této kategorii už holky čekal trojboj – bradla, kladina, přeskok. Na bradlech se nejvíce dařilo Kačce a Vikince, Jolance se nepovedl toč vzad, Eliška byla při cvičení povolená. Jolanka si hned vylepšila průměr na kladině, kde se ji povedl dlouho obávaný kotoul bez rukou stejně jako Kačce a Viki. Eliška bohužel z kotoulu spadla a byla rozhozená i po zbytek sestavy. Za přeskok nejvíce chválím Kačku. Jako nejmladší v kategorii zařadila poprvé krásné přemety do stoje. Eliška, Jolanka i Viki skočily krásné skrčky. 

Nejvíce se tedy vydařil závod Olivce, Viki a Kačce. Holky si domů odváží diplomy, plyšáky a hlavně krásné zážitky. 

Opičkám gratulujeme a za týden se budeme těšit i s dalšími družstvy na Ještědském poháru! 

Výsledky:

Nábor (2013-2012)

Olivka E. – 4. místo/19.

Mladší žákyně

Viki K. – 5. místo/23.

Kačka – 8. místo/23.

Jolanka – 14. místo/23.

Eliška – 16. místo/23.