Veselský pohár 6. 4. 2019

V sobotu 6.4. jsme se vydaly směr Veselí nad Lužnicí. Na závod byly vyslány tři veverky – Nikolka M., Viki K. a Kačka K., aby si mohly vyzkoušet povinné sestavy VS1A „nanečisto” před oblastním přeborem Prahy. Holky měly tak poprvé možnost vyzkoušet si celý čtyřboj včetně zcela nové sestavy na hudbu na prostných. 

Nejvíce se dařilo Nikolce. Na přeskoku skočila dvě salta: první krásně vysoké skrčmo, druhé toporně, za které dostala 4. nejvyšší známku (18,667 b.). Na bradlech musíme vypilovat vyšší odkmih a podmet. Kladina byla bez pádu a svůj čtyřboj završila krásnou sestavou na prostných. Celkově se umístila na 9. místě (67,367 b.) 

Kačku ve Veselí zradila kladina. Celý závod odjela moc pěkně, na přeskoku také zařadila jedno salto toporně. Potom přišla na řadu kladina. Sestava byla bohužel uspěchaná a nedodělaná. Ve stojce byla Kačka nezpevněná, a tak následoval pád úplně mimo kladinu, tudíž ani celkový prvek nebyl uznán. Další velká srážka přišla s dalším pádem z arabesky, kdy už se Kačenka vůbec nesoustředila. Nejnižší známka na kladině (11,7 b.) ji odsunula na 19. místo (63,333 b.) Musíme ji ale pochválit za všechnu tu dřinu a úsilí, které do gymnastiky vkládá. V této kategorii byla také nejmladší a jediná narozená v roce 2012.  

Viki nám ukázala hezká salta skrčmo na přeskoku, to ale bohužel na umístění nestačí. Na bradlech nebyl uznaný zákmih, kladina byla sice bez pádu, ale i tak Viki dostala druhou nejnižší známku hned po Kačce. Celkově se umístila na 24. místě. Sport je tvrdá dřina a každý úspěch přichází z tvrdé práce na tréninku, ne z dosavadních úspěchů.  

Celkově v kategorii VS1A závodilo 24 gymnastek. Veverkám děkujeme za výkony a budeme se těšit příští víkend na naše starší gymnastky na domácím závodě – Memoriálu Evy Bosákové.